Wolontariat

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz dowiedzieć się więcej o rowerach? Szukasz fajnych ludzi i hobby “z sensem”? Zapraszamy do nas na wolontariat!

W Otwartym Warsztacie Rowerowym wolontariusze odgrywają bardzo ważną rolę zarówno w procesie reanimacji starych rowerów jak i propagowania jazdy na rowerze jako zdrowego, taniego i ekologicznego środka transportu jak i wielu innych czynnościach.

Wolontariusze pomagają nam w procesie rowerowego recyklingu poprzez:

  • rozbiórkę rowerów na części
  • segregację części rowerowych
  • naprawę części rowerowych
  • składanie rowerów i ich serwis
  • zbiórkę rowerów
  • mycie i czyszczenie rowerów
  • utrzymanie porządku w warsztacie

Wolontariusze uczestniczą także w otwartych warsztatach rowerowych dzieląc się zdobytą wiedzą na temat serwisowania rowerów z innymi.

Dodatkowo nasi wolontariusze uczestniczą np. w takich wydarzeniach jak mobilne warsztaty rowerowe, które organizujemy podczas różnych imprez okolicznościowych organizowanych przez firmy bądź jednostki samorządowe.

Zostając naszym wolontariuszem możesz liczyć na szkolenie w zakresie potrzebnym do wykonywania wyżej wymienionych zadań. Szkolenie zaczynamy od nauki prostych czynności okołorowerowych. W miarę rosnącego zaangażowania i zaawansowania przechodzimy do nauki bardziej wymagających czynności przy serwisie.

Decydując się na wolontariat w Otwartym Warsztacie Rowerowym dołączasz do pozytywnie zakręconej społeczności rowerowej, dzięki której poczujesz się członkiem zespołu, zrobisz coś dobrego i sporo się przy tym nauczysz.

Jeśli masz jakiś pomysł na współpracę – śmiało wpadnij do nas. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Chcesz do nas dołączyć – napisz do nas maila na info@mierzwysoko.org.pl albo zadzwoń 506 693 555