Recykling rowerów

Jesteśmy organizacją non-profit. Oznacza to, że wszystkie pozyskane środki przeznaczamy na realizowanie celów statutowych – a więc, prościej, naszych działań społecznych. Przyjmujemy rowery w każdym rozmiarze i w każdym stanie ( nawet zardzewiałą stuletnią ramę), części rowerowe, akcesoria, ubrania, narzędzia, śrubki. Możecie je przekazać w formie darowizny.
Rowery naprawiamy albo rozbieramy na części, które posłużą nam do budowania rowerów a wam do naprawy swoich dwóch kółek. Staramy się odzyskać jak najwięcej. Jeśli rower nie nadaje się do niczego to i tak fajnie, że do nas trafia – poddajemy go selektywnej rozbiórce, aby mógł wrócić do obiegu recyklingu.
Naprawialne rowery przechodzą gruntowny serwis, dzięki czemu możecie kupić sprawny używany rower, który jest eko i dodatkowo na 3-miesięcznej gwarancji.

Wszystkie pozyskane w ten sposób środki przeznaczamy na realizację naszych celów statutowych, utrzymanie warsztatu oraz na realizację rowerowych działań takich jak:

  • ROWER ZA DOBRO – zajęcia, w trakcie których dzieci poprzez angażowanie się w prace społeczne (np. sprzątaj swoją okolicę, wyprowadzają psy ze schroniska, naprawiają rowery w warsztacie, pomagają seniorom) w nagrodę otrzymują rower, który często sami też remontują. Tym projektem szerzymy ideę wolontariatu wśród dzieci i młodzieży.
  • ROWER NA POWITANIE – wraz z grupą Chlebem i Solą wspieramy nowych mieszkańców Polski w możliwości otrzymania pierwszego roweru. Prowadzimy również warsztaty z nauki jazdy na rowerze oraz oferujemy serwisy sprzętu.
  • AKTYWNY WARSZAWIAK – program współfinansowany z budżetu m. st. Warszawy. Dzięki tym działaniom na ulice, podwórka i bulwary wyjeżdżają mobilne rowerowe, organizujemy lekcje jazdy po ulicach, rajdy oraz inne rowerowe inicjatywy. Do tej pory zrealizowaliśmy 4 edycje – w 2018, 2019, 2021 i 2022 roku.